شرایط کسب ویزای کار

شرایط کسب ویزای کار

در حال حاضر تعداد زیادی از افرادی که به دنبال مهارجت به سایر کشورها می باشند شرایط کسب ویزای کار را در ابتدای کار مورد بررسی قرار می دهند ک از بدو ورود به کشور مقصد بدنبال درآمدزایی باشند . مسلماً کسب ویزای کار فواید بسیاری برای علاقه مندان به مهاجرت خواهد داشت.

تا بدون پرداخت هزینه ای برای ویزاهای تحصیلی یا سرمایه گذاری شروع به زندگی و گذراندن آن باشند . از همین شرایط لازم برای اخذ ویزای کار را مورد بررسی قرار می دهیم . بصورت کلی ویزای کار را می توان به سه دسته تقسیم بندی کرد  .

 1. نیروی متخصص یا Skill worker  :

در حال حاضر کشورهای  کانادا ، استرالیا و نیوزلند شرایطی را برای نیروهای متخصص در نظر گرفته اند که علاقه مندان در صورت احراض امتیازات لازمه می توانند اقامت دائم کشورهای ذکر شده را دریافت کنند .

 الف _ کانادا :

بصورت کلی کشور کانادا چندین روش را برای جذب نیروی متخصص در نظر گرفته است که از روش های ممکن می توان به نیروی متخصص کِبکِ . ورود پیشتاز که مختص فدرال است و برنامه های استانی اشاره کرد که با توجه به شرایط هر فرد می توان انتخاب درستی را داشت .

 ب_ استرالیا :

کشور استرالیا همواره یکی از برترین کشورهای انگلیسی زبان بوده که شرایط مناسبی را برای متقاضیان ویزای کار فراهم کرده است و افراد متخصص می توانند از طریق ویزاهای 189 و یا 190 برای این امر اقدام نمایند . تنها نکته ای که در خصوص استرالیا باید در نظر گرفت اهمیت این کشور به نمره آیلتس است که معمولاً نمرات بالاتری را نسبت به سایر کشور  ها از متقاضیان طلب می کند .

علاقه مندانی که نمره ی مورد نیاز دولت استرالیا را نمی توانند تامین کنند ، می توانندبا شرکت در دوره های کوتاه مدت موسسه آریاناپارس در کمترین زمان ممکن به بالاترین نمره دست یابند .

ج_ نیوزیلند :

کشر نیوزیلند یا زلاندنو شرایط امتیاز بندی بدین صورت می باشد که اگر بالای 40 امتیاز را کسب کنند بصورت مستقیم وارد نیوزیلند می شوند و در صورتی که بین 100 تا 140 امتیاز را بدست بیاورند در یک لیست انتظار قرار می گیرند .

 2. جست و جو کار :

در حال حاضر کشورهای آلمان و آفریقای جنوبی به متقاضیان دریافت ویزای کار فرصتی می دهد که این افراد در مدت زمان شخص در کشورهای ذکر شده کار مورد نظر خود را پیدا کنند .

الف _ آلمان کشور:

آلمان برای علاقه مندان به جست و جو کار در کشور خود فرصتی 6 ماهه می دهد که متقاضیان در صورت واجد شرایط بودن در مدت زمان مشخص شده در آلمان کار مورد نظر خود را پیدا کرده و مشغول به کار شوند بصورت معمول افرادی که از تسلط  کافی در دانش زبان آلمانی برخوردار نباشند توصیه نمی شود که دست به چنین اقدامی بزنند و فقط به افرادی توصیه می شود که با چندین شرکت و یا کارفرمای آلمانی به توافقات اولیه رسیده اند و برای تکمیل روند از  Job seeker استفاده می کنند.

 ب_ آفریقای جنوبی :

کشور آفریقای جنوبی با توجه به شرایط مناسبی که در حال حاضر برای متقاضیان اخذ کار در نظر گرفته است ، بعنوان یکی از برترین کشورها برای افرادی است که در رشته های فنی مهندسی فارغ التحصیل شده اند و امتیازات لازم کشورهای کانادا و استرالیا را نمی توانند کسب کنند .

در حال حاضر این کشور با اعطای ویزای 1 تا 3 ساله به متقاضیان ویزای کار زمان می دهد که مشغول به کار شوند . نکته مثبت این روش مهاجرتی مورد بررسی قرار گرفتن پرونده هر نفر قبل از ورود به خاک آفریقای جنوبی می باشد که احتمال و درصد پیدا کردن کار مشخص می شود .

ادامه مطلب از اینجا

/ 0 نظر / 20 بازدید